+90 212 567 91 83

Otomatik-Manuel Davlumbaz Söndürme Sistemleri
Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz Söndürme Sistemleri

mutfaklar davlumbazlarının uzun süre temizlenmeden kullanıldığı taktirde içinda biriken yağların herhangi bir sebeple tutuşmasından kaynaklanan davlumbaz yangınlarının söndürülmesinda en kolay ve en etkili çozüm yoludur. otomatik davlumbaz söndürme sistemleri otel hastane restaurant fabrika vb . Kuruluşların mutfaklarında bulunan davlumbazlarında oluşabilecek yangınları çıktığı noktada çok kısa sürede algılayarak en az hasarla söndüren sistem olması nedeni ile mutfaklarda güvenle kullanılmaktadır. Sistem üzerinde Kırmızı algılama hortumu bulunmaktadır algılama hortumu alevi algıladığı noktada söndürme sistemini devreye sokmaktadır Sistem , algılama ve elle basarak da yangının söndürülmesine olanak vermektedir
(Kesit-montaj-kurulunl)

CO2 ve FM-200 Gazlı Söndürme Sistemleri

CO2 Gazlı Söndürme sistemleri

CO2 çok tesirli bir yangın söndürme gazıdır Koruma altına alınan alandaki oksijen makinalar azaltır ve -70c,ye varan yoğun nedenle CO2 sistemleri. Gazlı söndürme sistemlerinde kullanılan en eski ve en yaygın gazdır. Lokal uygulamalarda kullanılan tek gazdır ve özellikle kimyasalların bulunduğu mahallerde en etkin çözüm olarak kullanılmaktadır. Soğutma etkisinden dolayı narin elektrikli ve elektronik cihazların bulunduğu mahallerde, ayrıca boğma etkisinden dolayı insanlı mahallarde kullanılması sakıncalıdır. CO2 gazı, söndürme yapılan ortamdaki bağıl oksijen yoğunlığunu, yangının sürmesi için gereken oksijen yoğunluğu seviyesinin altına düşürerek yangınları söndürmektedir. Karbondioksit; renksiz, kokusuz, elektrik iletkenligi olmayan, yangin söndürmek için uygun bir inert gazdir. Karbondioksit hava içerisindeki oksijeni ve/veya gaz fazindaki bir yakitin konsantrasyonunu yanmanin duracagi noktaya kadar düsürerek, yanmayi sogutarak söndürür.

CO2 Gazlı Söndürme sistemleri

FM-200 Gazlı Söndürme sistemleri

FM-200 Gazlı Söndürme sistemleri

Halon 1301 muaddili başka bir total flooding söndürme gazıdır FE-13 gibi elektriği iletmediğinden modern binalar Sistem Odaları gibi elektrikli ve elektronik cihaz ve makinaelerin zarar vermeden çok etkili bir şekilde söndürebilen , ozona doğaya ve insana zarar vermeyen bir gazdır.

Otomatik Cihazlar
Yangin dolabi

6Kg KKT YSC tavan Tipi

Yangin dolabi

9Kg KKT YSC tavan Tipi

Yangin dolabi

12Kg KKT YSC tavan Tipi

Hassas Hortumlu YSC (Pano Tipi)
Yangin dolabi

2Kg Hassas Hortumlu YSC (Pano Tipi)

Yangin dolabi

4Kg Hassas Hortumlu YSC (Pano Tipi)

Yangin dolabi

6Kg Hassas Hortumlu YSC (Pano Tipi)